sobota, 19 października 2013

Czas na miłość

Czas na miłość

Tytuł wskazywałby, że najnowszy film Richarda Curtisa (scenariusz m. in. do To właśnie miłość, Dziennik Bridget Jones) będzie od pierwszej do ostatniej minuty historią o miłości. Ba, patrząc na dorobek tego scenarzysty można odnieść podobne wrażenie. Tym tropem poszli zapewne tłumacze tytułu, przekładając About Time jako Czas na miłość. Jednak to nie jest kolejny film o miłości - albo raczej, nie tylko o niej.

 O czym jest więc ten film? Główny bohater, Tim Lake (Domhnall Gleeson) to, wydawałoby się, zwykły chłopak. Jednak w dniu 21. urodzin jego ojciec (Bill Nighy) wyjawił mu familijny sekret przekazywany od wielu pokoleń z ojca na syna. Mężczyźni w jego rodzinie mogą podróżować w czasie, a dokładniej w przeszłość. Są w stanie przenieść się w dowolny moment swojego dotychczasowego życia. Młody Tim postanawia wykorzystać ten niezwykły dar, by zdobyć serce dziewczyny. I wtedy w jego życiu pojawia się Mary (Rachel McAdams).
Informacje o filmie
Gatunek:

Reżyseria:
Scenariusz:
Muzyka:
Czas trwania:

W rolach głównych:

Komedia romantycza, Sci-fi
Richard Curtis
Richard Curtis
Nick Laird-Clowes
1 h 59 min

Domhnall Gleeson
Rachel McAdams
Bill Nighy
Z pozoru mamy kolejną komedię romantyczną z elementami science-fiction. To już było, prawda? Romans z wątkiem podróży w czasie był motywem już w co najmniej kilku filmach z dużego ekranu. Jednak historia Tima i Mary nie kończy się po pierwszym pocałunku - ona dopiero się tam zaczyna. Czas na miłość opowiada w sposób niezwykły o zwykłych momentach z życia, zarówno tego młodzieńczego jak i zupełnie dorosłego. O tych zabawnych, tych całkiem poważnych, jak i tych wzruszających. Duet Gleeson-McAdams wypadł przy tym świetnie. Kiedy są razem na ekranie czuć między nimi chemię jaką rzadko udaje się utworzyć aktorom. Ich postacie są naturalne, dzięki czemu widz może się z nimi utożsamiać i im kibicować. A jeśli do tego dodać genialnego jak zwykle Billa Nighy'ego, o aktorską stronę filmu nie należy w ogóle się martwić. Film ma jednak słabe strony. Można mu na pewno zarzucić to, że kilka scen jest słodkich do przesady. Za słodkich i za długich. A wracając do podróżowania w czasie, to fani 'Powrotu do przyszłości' pewnie parę razy popukają się w czoło. Zdarzało się bowiem, że bohater namieszał w swojej przeszłości, gdy cofał się w czasie. Jednak w jakiś niewytłumaczalny sposób zawsze mógł naprawić ten błąd. W takich momentach daje się we znaki brak konsekwencji w scenariuszu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie jest to film o podróżowaniu w czasie. Kontinuum czasowe w ogóle nie stanowi w tym filmie istotnej roli, gdyż jego przesłanie i cel są zupełnie inne.

Czas na miłość
http://abouttimeintl.com/uk/
 Czas ma miłość to film który mówi o tym, by przez życie podążać bez lęku i stresu. By w codziennym pośpiechu przypadkiem nie ominąć wspaniałych, drobnych rzeczy i scen, jakie nas otaczają. Pokazuje nam także jak ważne jest czerpanie radości ze zwykłych momentów życia oraz to jak cenne są te spędzane z bliskimi. Dlatego polecam Wam ten film, jeśli szukacie pomysłu na wieczór. Sądzę, że świetnie spędzicie przy nim czas. Wiem, że ja i moja lepsza połowa na pewno taki mieliśmy.

Na plus
Na minus
·         pobudza wyobraźnię,
·         to nie jest "kolejne romansidło",
·         dobre, brytyjskie poczucie humoru,
·         duet Gleeson-McAdams,

·         trochę za długi, 
·         słodki do przesady,
·         brak konsekwencji w scenariuszu,


Nasza rekomendacja:
Dobry, warto obejrzeć
                                        

0 komentarze:

Prześlij komentarz