wtorek, 26 listopada 2013

Na co do kina? Premiery w Grudniu 2013

Zapowiedzi filmowe grudzień 2013
Grudzień to miesiąc Gwiazdki, Świętego Mikołaja, szału zakupów, prezentów i Sylwestra. Chciałbym do tej listy dopisać hasło 'ciekawych premier', ale kina postanowiły obdarować nas tymi prezentami dopiero po Nowym Roku, przenosząc daty premier kilku atrakcyjnych pozycji na styczeń 2014. Dlatego dzisiejsze zestawienie "Na co do kina?" okroiłem w tym miesiącu do 5 najlepiej zapowiadających się filmów. Oto one:

Oldboy. Zemsta jest cierpliwa (6 grudnia)
Kamerdyner (26 grudnia)
Babcia Gandzia (26 grudnia
Hobbit: Pustkowie Smauga (27 grudnia)
Porachunki (27 grudnia)


Oldboy. Zemsta jest cierpliwa to remake koreańskiego filmu o tym samym tytule z 2003 roku. Miałem przyjemność oglądać oryginał i muszę przyznać, że zrobił na mnie spore wrażenie. Dlatego z niecierpliwością wyczekuję okazji, by obejrzeć amerykańską wersję. Mam jednak pewne obawy związane z tym. że twórcy remake'u podjęli się zadania bardzo trudnego - w tym konkretnym wypadku ciężko będzie zrobić film lepszy od pierwowzoru.

Opis producenta: Joe Doucett z nieznanych sobie powodów zostaje porwany i uwięziony. Nie wie kto jest jego oprawcą ani jakie ma wobec niego zamiary. Po 20 latach niewoli niespodziewanie zostaje wypuszczony. Owładnięty obsesyjną żądzą zemsty próbuje odkryć jakie siły stały za jego cierpieniem. Domyśla się, że niewola była formą kary, ale nie wie za jakie winy. Nie wie także, że uwolnienie jest kolejnym etapem okrutnego planu

W rolach głównych: Josh Brolin, Samuel L. Jackson, Elizabeth Olsen


Opis z lubiekino.pl: W 1926 roku młody Cecil opuszcza skonfliktowane na tle rasowym południe USA, szukając szansy na lepsze życie. Wkrótce otrzyma niezwykły dar od losu. Zostanie kamerdynerem w Białym Domu, stając się naocznym świadkiem wydarzeń, które na zawsze zmienią oblicze współczesnego świata. Gdy kolejni prezydenci USA zmagają się ze skutkami zabójstwa Johna F. Kennedy’ego, Martina Luthera Kinga i kontrowersjami narosłymi wokół wojny w Wietnamie i afery Watergate, Cecil – wpierany przez kochającą żonę Glorię – musi podjąć trudną walkę o dobro i szczęście rodziny, któremu na drodze stanie jego własne, bezgraniczne oddanie pracy.

W rolach głównych: Forest Whitaker, Oprah Winfrey, John Cusack, Jane Fonda


Opis dystrybutora: Paulette od śmierci męża mieszka samotnie na przedmieściach Paryża. Cukiernię, którą dawniej prowadziła, przerobiono na japońską restaurację, a ona sama nie jest w stanie utrzymać się z głodowej emerytury. Bohaterce daleko jednak do typowej, uroczej staruszki. Pełno w niej jadu i niechęci do imigrantów. Jest skłócona z własną córką, która poślubiła czarnoskórego policjanta a wnuk z tego związku to jej powód do wstydu. Nic nie jest w stanie jej pocieszyć ani nikt uciszyć. Dopiero perspektywa utraty mieszkania zmienia jej nastawienie do otoczenia a film zamiast mrocznym, społecznym dramatem, szybko staje się dynamiczną komedią, pełną niepoprawnych politycznie gagów.

W rolach głównych: Bernadette Lafont, Carmen Maura, Dominique Lavanant


Opis dystrybutora: Druga część filmowej adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będąca wstępem do słynnego "Władcy Pierścieni". To opowieść pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci, przedstawiająca odwieczną walkę dobra ze złem. Po niezwykłym sukcesie trylogii wyreżyserowanej przez Petera Jacksona, publiczność musiała czekać aż dziewięć długich lat, w czasie których bardzo wiele działo się wokół zapowiadanej ekranizacji „Hobbita". Plotki i spekulacje wciąż podtrzymywały wielkie zainteresowanie nowym filmem, który ostatecznie zrealizowany zostanie w trzech częściach: „Hobbit: Niezwykła podróż", „Hobbit: Pustkowie Smauga” oraz „Hobbit: Tam i z powrotem". Nowa trylogia Petera Jacksona powstaje w technice 3D.

W rolach głównych: Hugo Weaving, Martin Freeman, Elijah Wood, Ian McKellen, Cate Blanchett, Orlando Bloom


Opis z multikino.pl : Robert De Niro jako były boss niebezpiecznej ferajny oraz Michelle Pfeiffer, w roli kobiety poślubionej mafii, zostają świadkami koronnymi i w ramach programu ochrony przenoszą się na północ Francji. Pomimo wszelkich wysiłków agenta Stansfielda (Tommy Lee Jones), aby utrzymać ich w ryzach, ani ona, ani on, nie potrafią pozbyć się dawnych nawyków. Sytuacja zupełnie wymyka się spod kontroli, gdy dawni kumple mafijni trafiają na ich trop i spróbują wyrównać rachunki.

W rolach głównych: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Tommy Lee JonesDo zobaczenia w kinie!

                                        

0 komentarze:

Publikowanie komentarza